Dveře

Vyrábíme veškeré interiérové i exteriérové dveře standardních i atypických rozměrů. Dveře vyrábíme z masivu (jasan, buk, dub, borovice, smrk), nebo dýhované.

Typy dveří

Vyberte si typ dveří, který vám nejvíce vyhovuje. Klasické jednokřídlé dveře jsou nejoblíbenější a nejpoužívanější variantou. Dvoukřídlé dveře najdou uplatnění především jako vchodové, nebo ve vstupních halách domů, kde je velký provoz, nebo je nutné tudy přemisťovat objemné náklady.

Výsuvné dveře se hodí tam, kde není dostatek prostoru pro dveře s klasickým otvíráním – malé chodbičky, místa s více dveřmi u sebe a tak dále. Stejně tak najdou uplatnění i skládací dveře, které se při otevření sbalí jako harmonika. Do provozů a restaurací zhotovujeme kyvné dveře, tzv. „lítačky“.

Vyrábíme repliky historických dveří vstupních i interiérových.

Vzhled dveří

Vzhled dveří může být různý. Dveře mohou být z plného dřeva, kazetové dveře, prosklené a částečně prosklené. Moderní jsou bezfalcové dveře, které mohou mít skryté panty.

Doplňky

Vchodové dveře jsou vždy dostatečně bytelnéopatřené bezpečnostním zámkem a kováním, takže je velice těžké se přes ně dostat. Dveře mohou být opatřeny různými druhy klik, madel a koulí. Vespod může být instalován kartáč pro stírání nečistot, aby se zabránilo zaseknutí dveří nebo poškození podlahy. Pro dostatek světla může být nad dveřmi umístěn nadsvětlík, což je malé okénko, které zajišťuje přístup venkovního světla, ale je tak malé, že jím člověk neproleze. Dále mohou dveře mít například větrací mřížky, zabudovanou poštovní schránku nebo malá dvířka pro psy a další domácí mazlíčky.